Pałac w Nieborowie.

Plener ślubny w Arkadii i Nieborowie to doskonały pomysł dla par marzących o magicznej sesji pośród zieleni pięknych ogrodów i unikalnej architektury. Oba te miejsca dzieli od siebie niewielki dystans, znacznie większą różnicę daje się odczuć w klimacie obu tych lokacji. Sesję ślubną W Nieborowie przeprowadzić można na terenie otoczonego wypielęgnowanym, barokowym ogrodem pałacu Radziwiłłów. W otoczeniu 300-letnich platanów, pośród ścieżek i nad malowniczymi stawami na pewno uda się wykonać wspaniałe plenerowe zdjęcia młodej pary.

Arkadia – romantyczny disneyland.

Arkadia to Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej, zaprojektowany i utrzymany w stylu angielskim. W przeciwieństwie do precyzyjnie wytyczonego parku w Nieborowie gdzie całość zdaje się być przycięta niemalże “od linijki”) sprawia wrażenie dzikiego i opuszczonego, są to jednak tylko pozory. Park w Arkadii cechują nastrojowe i malownicze zakamarki, idealne do aranżacji sesji ślubnej. Wijąca się wzdłuż malowniczego stawu ścieżka. prowadząca do Świątyni Diany idealnie nadaje się nie tylko do realizacji ślubnych kadrów ale także tworzenia klimatycznych przebitek filmowych, bądź dłuższych wideo-relacji z pleneru. Ciekawymi miejscami, przy których często zatrzymują się pary młode w trakcie sesji ślubnej są również Domek Murgrabiego oraz Przybytek Arcykapłana. Warto też wykonać kilka ślubnych fotografii plenerowych przy Akwedukcie a także na malowniczej ścieżce przy szuwarach.

Sesja ślubna w obu miejscach powinna trwać łącznie ok. 2-3 godzin. Czas ten pozwoli spokojnie zrealizować wszystkie zaplanowane plenerowe ujęcia ślubne. Przy organizowaniu pleneru ślubnego lub sesji narzeczeńskiej należy też uwzględnić czas dojazdu do Nieborowa, który w przypadku Łodzi i Warszawy wynosi ok. godziny.

Szczegółowy opis lokacji plenerowych.

  • Świątynia Diany

    Świątynia stanowi główny – centralny element parku. Budynek projektu Szymona Bogumiła Zuga jest prawdopodobnie najpopularniejszym pośród fotografów ślubnych miejscem w którym przeprowadzić można plener ślubny, lub sesję narzeczeńską. Umiejscowiona nad malowniczym stawem idealnie nadaje się do wykonania kilku ujęć fotograficznych. Nad wodę prowadzą szerokie schody ozdobione potężnymi, kamiennymi rzeźbami lwa i sfinksa. Świątynia zbudowana jest na planie prostokąta z czterokolumnowym portykiem od strony stawu i półkolistym kolumnowym obejściem od drugiej strony. Zdobiące Świątynię kolumny zaprojektowane zostały w stylu jońskim. Pod tympanonem widnieje napis w języku włoskim „Dove pace trovai ogni mia”. We wnętrzach Świątyni Diany znajdują się Westybul, Gabinet Etruski, owalna Sypialnia i reprezentacyjna sala zwana Panteonem. Wykonanie zdjęć ślubnych we wnętrzu jest raczej kłopotliwe, wejście odbywa się bowiem pod czujnym okiem personelu muzeum.

  • Grota Sybilli

    Ciekawe miejsce do wykonania kilku kadrów ślubnych. Stworzona z potężnych głazów, Wejście do niej zakrywa kuta krata żelazna. Wylot groty usytuowany jest na szczycie kopca, nad samym wejściem znajduje się kapliczka z wnęką, w której niegdyś umieszczona była płaskorzeźba G. Staggiego przestawiająca Madonnę.

  • Domek Gotycki

    Nieopodal Groty Sybilli znajduje się Domek Gotycki, zbudowany z cegły i rudy darniowej, zwieńczony po bokach dwiema wieżyczkami ozdobionymi stożkowatymi hełmami stanowi wdzięczne miejsce do przeprowadzenia dłuższej sesji ślubnej bądź romantycznego pleneru narzeczeńskiego. Zachodnia ściana budynku ozdobiona jest ceglanym ostrołukiem, wschodnia ściana posiada wnękę ostrołukowa z oknem. Domek Gotycki kończy galeria złożona z arkad ostrołukowych.

  • Łuk Grecki

    Wykonany z kamienia może stanowić malowniczą oprawę kilku romantycznych fotografii ślubnych. Łuk połączony jest murem z Domem Murgrabiego.

  • Dom Murgrabiego

    Neogotycka budowla wzniesiona z cegły, kamienia i rudy darniowej, częściowo otynkowana, jej „znakiem firmowym” jest zwieńczona blankami wieżyczka. Elewację zdobią niewielkie okna oraz elementy architektoniczne autorstwa Jana Michałowicza. Nieopodal Domu znaleźć można studnię z barokową żelazną kratą.

  • Akwedukt

    Budowla znajdująca się nad kanałem doprowadzającym wodę do stawu, trudno dostępna, w kiepskim stanie technicznym stanowić może jednak tło do kilku romantycznych ujęć plenerowych.

  • Przybytek Arcykapłana

    Zwany także Łazienkami dwupiętrowy budynek z cegły kamienia i brył rudy darniowej. Na poziomie piętra znajduje się taras otoczony kolumnami a pod nim łukowe przejście. W części górnej budynku jest wieżyczka z gołębnikiem. Od zachodu znajduje się niewielkie podwórko zamknięte murkiem z otworami przejściowymi. Elewacja ozdobiona jest różnorakimi otworami oraz wielką liczbą drobnych elementów kamiennych.

  • Cyrk Rzymski (Karuzel)

    Wysypany żwirem tor do wyścigów konnych oraz gonitw zaprzęgów, w centrum położony jest kamienny obelisk z łacińskim napisem, na krańcach toru znajdują się paraboliczne obeliski umieszczone na bębnach kolumn.